YGS’de kullanılan kırtasiye malzeleri köy okullarına

Denizli Gençlik Merkezi, YGS’de dağıtılan ve öğrencilerin kullanmadığı kalem, silgi ve kalemtıraşları köy okullarına gönderdi. Uygulamayla köylerdeki öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları giderildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Denizli Gençlik Merkezi, Genç Dönüşüm Projesi’yle örnek bir çalışmayı hayata geçirdi. Geçen hafta sonunda yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 24 okulda dönüşüm kutuları koyan Gençlik Merkezi gönüllüsü öğrenciler sınav sonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşların dönüşüm kutularına atılmasını sağladı. Gençlik Merkezi Müdürü Ayvaz Polat’ın önderliğinde sınavdan çıkan öğrencilerin kullanmadıkları kırtasiye malzemelerini geri dönüşüm kutularına atmalarını sağlayan gönüllü gençler, daha sonra toplanan malzemeleri ayrıştırdı.

Denizli Gençlik Merkezi’nde yapılan ayrıştırma işleminde 4 bin 879 kalem, 1988 silgi ve 2 bin 173 kalemtıraşın geri dönüşümü sağlandı. Geri dönüşümü yapılan kırtasiye malzemeleri Bekilli ve Beyağaç İlçelerinde ihtiyaç sahibi köy okullarına gönderildi. Gençlik Merkezi Müdürü Ayvaz Polat, projede gönüllü olarak görev yapan gençlere kitap hediye ederek, “Böylesine anlamlı bir geri dönüşüm projesinde gönüllü olan tüm gençlere teşekkür ediyorum. Önemli sayılabilecek miktarda kırtasiye malzemesini tekrar kullanıma kazandırdık ve ihtiyaç sahibi okullara gönderilmesini sağladık” dedi.

Konular