Sanat Okulları ilk kez tek çatı altında buluşuyor: INARTS

Türk ve yabancı sanat eğitim kurumlarını bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek fuarı INARTS Yurtiçi ve Yurtdışı Sanat Okulları Fuarı 6-7 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

“Sadece Sanat” sloganıyla yola çıkan ve tüm dünyadan sanat okullarını, sanat eğitimlerine ilgi duyan öğrenci ve genç profesyonellerle buluşturan INARTS; moda, tasarım, iç mimarlık, mimarlık, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, dans, bale, tiyatro, endüstriyel tasarım, taşıt tasarımı, sanat yönetimi, film yapımcılığı, gastronomi ve aşçılık gibi birçok branşta eğitim veren dünyaca ünlü okulları bir araya getiriyor.

Fuara katılan okul temsilcileri, fuar boyunca gelecek kişilere, okul ücretleri, giriş ve başvuru şartları, yurtdışında yaşam koşulları, ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında her türlü bilgiyi vererek, eğitim görmek isteyenlerin bütün soru işaretlerini giderecek. Fuarda ön lisans, lisans, yüksek lisans eğitimlerinden yaz okulları ve kısa süreli mesleki ve hobisel eğitimler veren okullara kadar bütün eğitim alternatifleri bulunacak.

Amerika’dan İtalya’ya Yeni Zelanda’dan Kanada’ya kadar farklı ülkelerden sanat eğitim kurumlarını, sanat eğitimi görmek isteyenlerin ayağına getiren INARTS’da aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen kurumlarından alternatifler bulmak da mümkün.

Fuar ziyaretçilerine özel etkinlikler…
Dünyanın en prestijli fotoğraf ödüllerinden Fiap Dünya Kupasında jüri özel ödülüne layık görülen fotoğraf sanatçısı Niko Guido 6 Nisan Cumartesi fotoğrafçılığın detayları üzerine bir konuşma yaparken 7 Nisan Pazar La Salle Moda Akademisi INARTS’a özel hazırladığı defile ile fuara renk katacak. Ayrıca fuar ziyaretçilerini yapılacak çekilişle Avrupa ve Amerika’ya gidiş-dönüş uçak biletleri, İtalya da burslu sanat eğitimleri kazanma fırsatı da bekliyor.

Fuara katılacak sanat eğitim kurumları arasında Amerika’dan Santa Fe University of Art and Design, Yeni Zelanda’dan Media Design School, İtalya’dan NABA, Domus Academy, Linguaviva, Istituto Secoli, Haute Future Fashion Academy, Kanada ve İstanbul’da bulunan La Salle International, Türkiye’den İstanbul Moda Akademisi, Mimar Sinan Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İKSV yer alıyor.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen INARTS Yurtiçi ve Yurtdışı Sanat Eğitim Fuarı’na giriş ise ücretsiz.