warning: Creating default object from empty value in /home/fizan/domains/fizan.net/public_html/eokul/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

okul

Fen eğitiminde sınır tanımayan okul

Her şeyin baş döndürücü bir hızla değiştiği bir yüzyıldayız. Teknolojiye sahip olmak artık çok kolay, ancak bu teknolojiyi üretmek, doğru şekilde kullanabilmek ve yönetmek ancak belli yetilere sahip olmakla mümkün.

Bu yetiler yaratıcı, analitik ve esnek düşünme, sorumluluk alabilme, sürekli gelişmeye açık olma, katılımcı ruh ve işbirliğine yatkınlık olarak sıralanabilir. 21. yüzyılın bürokratı, ekonomisti, mühendisi, çalışanı, özellikle de eğitimcisi, ülkesini her açıdan dünya liderleri arasına sokabilmek için, yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş, bilim ve teknoloji okur yazarı bireyler olmalı. Geçmişteki eğitim yöntemlerinin bu beklentileri karşılayamayacağı açık.

Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: ”Çocukların kantinden temin edecekleri gıdaların hijyenik ortamda ve hijyen kurallarına uyan bireylerle sunulması önemli”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çocukların kantinden temin edecekleri gıdaların hijyenik ortamda ve hijyen kurallarına uyan bireylerce sunulmasının önemine işaret ederek, ”Kantinde hizmet veren bireylerin eğitimden geçirilmesi ve sertifikasyonu geleceğe dönük en önemli stratejilerimizden biri olacak” dedi.

Müezzinoğlu, Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği’nin Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için sağlıklı beslenmenin büyük önem taşıdığını, bu çerçevede okul kantinlerinde hijyenik bir ortam sağlanması gerektiğini söyledi.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Genel liselerin kaldırılması lise eğitimini nasıl etkiler?:
İçeriği paylaş